FD Eurocap 2017 na Nechranicích



Úvod
Nepřihlášen - Přihlásit
FD Eurocap 2017 na Nechranicích - Mistrovství české republiky se blíží


Letošní srpen byl pro lodní třídu CZE 11 PROMAT ve znamení příprav na pořádání prvního Eurocapu této lodní třídy v Čechách. Mimo příprav závodu se posádka účastnila i dvou významných závodů v zahraničí. Nejdříve závodu Eurocapu na rakouském Achenzee a následně Mezinárodního mistrovství Polska třídy Létající Holanďan které se konalo na Otmuchovských jezerech.


Závod na Achenzee se konal v tradičním termínu 18. - 20. srpna za účasti předních evropských posádek z pěti zemí (celkově 27 startujících). Jezero ležící 1000 m nad mořem nás přivítalo slunným letním počasím ve kterém se odjely první rozjížďky při větru do 6 m/s. Pět českých posádek soupeřilo s ostatními v celém závodním poli a po prvním dni si nejlépe vedla posádka CZE 11 Storch/Palkovský na 7 místě následovaný CZE 21 Hrubý/ Houdek na 9. Sobotní rozjížďky se pak jeli už za typického počasí déšť a zima při větru 6 - 8 m/s a pořadí čelních českých posádek se prohodilo. Závěrečný den se odjela už jen jedna rozjížďka ve větru 6 - 8 m/s kde celkové prvenství jednoznačně zajela loď GER 113 Konig/Schafers následovaná domácími AUT 38 Aichholzer/ Zingerle a další německou lodí GER 87 Schwarz/Kirst. V konečném pořadí CZE 11 PROMAT zajela sedmé místo a umístila se jednoznačně nejlépe z českých lodí. Pořadatelé jako již tradičně připravili perfektní závod a věřím že České posádky se sem budou rády vracet. Další přípravný závod pro nadcházející Mistrovství České republiky se konal poslední srpnový víkend na Otmuchovských jezerech, kde se jelo Mezinárodní Mistrovství Polska třídy Létající Holanďan, kde soupeřilo 21 lodí a opět za účasti pěti českých posádek.

V nádherném slunném počasí se za stálého větru odjelo celkem 7 rozjížděk kdy o první místa soupeřily posádky CZE 21 Hrubý/ Houdek a CZE 11 PROMAT Storch/Palkovský jako obhájci loňského titulu mistra Polska. V průběhu rozjížděk vítr zesiloval, začínalo se na 3 m/s v první a končilo na 13 m/s v poslední. Po bojích na předních dvou příčkách, kdy ještě dvě rozjížďky před koncem závodu, panovala shoda mezi CZE 21 a CZE 11 nakonec stupně vítězů ovládly české posádky v pořadí Mistr Polska pro rok 2017 CZE 21 Hrubý/Houdek, 2. místo CZE11 PROMAT Storch/Palkovský a 3. místo CZE 17 Keiner/ Zanker. Již třetí rok je titul mistr Polska v českých rukou i když tentokrát utekl Promatu jen o fousek.


Po srpnové přípravě tedy nezbývá než zamířit k vrcholu sezóny - k mezinárodnímu mistrovství České republiky - Eurocapu na Nechranicích 8.-10. září 2017 a následně na Mistrovství světa v italském Scarlinu o týden později....držte palce naší posádce Promatu a CZE 11 !

Tomáš Palkovský
QR Code for http://web.promatpraha.cz/bulletin-procas/cislo-47/jachting