Promat-SYSTEMGLAS F1Úvod
PBS
Nepřihlášen - Přihlásit
Promat®-SYSTEMGLAS F1 – čirá požární skla

Popis výrobku
Promat®-SYSTEMGLAS F1 jsou požárně ochranná skla tvořená 2 tabulemi tepelně tvrzeného skla (ESG) a vnitřní čirou protipožární hmotou, která se zahřátím při požáru aktivuje a zajišťuje celistvost a izolační schopnost. Okraje tabulí mohou být na vyžádání opatřeny potiskem pro zakrytí rámečku ve skle (z důvodu estetiky při instalaci v systémech Promat se silikonovou spárou).

Oblast použití
Promat®-SYSTEMGLAS F1 se používají v celoprosklených požárních konstrukcích Promat, kde jsou tabule osazeny vedle sebe na silikonovou spáru.

Dodávané formáty
Tabule skla vyrobené v konkrétním formátu, který nelze následně upravovat.


Popis Skladba Maximální výrobní formát*
[mm]
Hmotnost cca
[kg/m2]
Tloušťka
[mm]
Propustnost světla cca
[%]
Promat®-SYSTEMGLAS F1-30 8/15/8 1950 × 3500 58 31 83
Promat®-SYSTEMGLAS F1-60 8/22/8 1950 × 3500 66 38 83
Promat®-SYSTEMGLAS F1-90 8/38/8 1950 × 3500 84 54 80
potisk okraje tabule (příplatek) standardní barevné odstíny podle RAL 9005 (černá), 7016/7035/7040/7046 (šedá), 9016 (bílá)
elastická zasklívací páska --- 3×9 a 5×12 mm --- --- ---
montážní podložka pod sklo --- 40×20 až 40×55 mm --- 6 ---
Uvedené ceny skel platí pro standardní dodávky: pravidelné pravoúhlé tvary a maximální hmotnost tabule 300 kg, minimální odběr skel 6 m2. Příplatky za balení pro dodávky pod 6 m2 a za nestandardní dodávky Vám sdělí na vyžádání naše obchodní oddělení. Nejmenší fakturovatelná plocha tabule je 0,5 m2, nejmenší formát tabule je 200×300 mm, maximální možný poměr stran tabule 1 : 10.
* je nutné použít vždy jen takový formát tabule, který je schválen v konkrétním požárním konstrukčním systému s danou požární odolností
    - schválený formát tabule je obvykle menší než uvedený maximální výrobní rozměr


Nezapomeňte objednat
PROMASEAL®-S silikon nebo Promat®-SYSTEMGLAS-silikon, podložky pod sklo

Důležité pokyny
Promat®-SYSTEMGLAS F1 se v uvedeném jednoduchém provedení používají výhradně ve vnitřních prostorách. Jsou UV-stabilní, ale nesmějí být vystaveny teplotám mimo rozmezí -20 až +50 °C. Není vyloučeno, že se uvnitř tabulí mohou vyskytovat male bubliny nebo vměstky, které však nejsou ze vzdálenosti 1 m znatelné. Požárně ochranné vlastnosti skel Promat®-SYSTEMGLAS F1 tím nejsou narušeny a proto není důvod k reklamaci – odpovídá ČSN EN 12 543-6.

Zvláštní provedení
Promat®-SYSTEMGLAS F1 mohou být podle přání zhotovena s vrstveným bezpečnostním sklem (VSG). Vrstvené sklo musí být tvořeno tabulemi tepelně tvrzeného skla (ESG) tak, aby byla zachována základní skladba požárně ochranného skla. Promat®-SYSTEMGLAS F1 mohou být také zhotovena v různých barevných odstínech, v matném provedení nebo se strukturou. Dále je možné je dodat v izolačních dvojsklech nebo trojsklech dle konkrétního požadavku.

Zvláštní tvary
Vedle běžných pravidelných pravoúhlých formátů mohou být skla Promat®-SYSTEMGLAS F1 dodána v nejrůznějších tvarech, např. oválných, lichoběžníkových a trojúhelníkových.
Stanovení ceny
Ceny platí pro standardní formáty franco centrální sklad. V ceně není zahrnuta doprava z centrálního skladu. Za škody způsobené při přepravě z centrálního skladu a při následné manipulaci plně zodpovídá dopravce popř. zákazník. Daň z přidané hodnoty (DPH) není zahrnuta do výše uvedených cen.

Cena zvláštního provedení a dodací lhůty
Na vyžádání

Obaly
Sklo Promat®-SYSTEMGLAS F1 je expedováno na vratných stojanech. Dle naší volby mohou být však použity i jednorázové dřevěné bedny. Jiné než standardní obaly je povinen hradit zákazník. Je-li za účelem zajištění bezpečnosti dopravy nebo ochrany materiálu nezbytné další zabalení, jde toto k tíži kupujícího, stejně jako případné náklady na zpětné zaslání zapůjčených obalů.

Platba
Viz „Platební a dodací podmínky Promat s.r.o.“.stáhnout PDF
QR Code for http://web.promatpraha.cz/pozarni-bezpcnost-staveb/prehled-materialu/systemglas-f1