Dřevěné trámové stropyÚvod
PBS
Nepřihlášen - Přihlásit

Obklady dřevěných trámových stropů a střech

Obklady dřevěných trámových stropů a střech

Specifické problémy požární ochrany dřevěných konstrukcí, obzvlášť při rekonstrukcích staré zástavby, se dají řešit jednoduchým obkladem z protipožárních desek PROMATECT® . I při malé tloušťce desek lze dosáhnout vysoké hodnoty požární odolnosti.

V mnohých případech je možno ustoupit od pomocných přídavných spodních konstrukcí.

Díky velkému množství variant lze kombinovat požární ochranu s tepelnou popř. zvukovou izolací.

Kromě ochrany užitím přímého obkladu mohou být také stropní systémy zavěšeny. Z hlediska hospodárnosti je výroba podhledů PROMATECT® chránících původní trámové stropy výhodná, neboť není třeba odstraňovat původní vrstvy omítky a obkladu. Tato přednost se projeví především při montáži úsporou času a nákladů.

Firma Promat® nabízí úředně odzkoušené a certifikované systémy chránící dřevěné trámové stropy s různou hodnotou požární odolnosti od 30 do 120 minut.

Dřevěné trámové střechy

Dřevěné trámové střechy

Naše firma vyvinula dřevěné trámové střechy určené k vestavbě při působení ohně zdola. Tyto konstrukce lze použít při stavbě plochých střech, jakož i střech s libovolným sklonem.

Střechy mohou být pokryty přírodními nebo umělými krytinami. Rovněž jsou možné střešní pláště z ocelového plechu nebo jiné kovové krytiny.

QR Code for http://web.promatpraha.cz/pozarni-bezpecnost-staveb/konstrukce-promat/drevene-tramove-stropy