PROMAGLAS F1 zaskleníÚvod
PBS
Nepřihlášen - Přihlásit
Nová protipožární skla PROMAGLAS® F1, Promat®-SYSTEMGLAS F1
červenec - srpen 2011


Rádi bychom Vám představili nová protipožární skla PROMAGLAS® F1 a Promat®-SYSTEMGLAS F1, která jsme nedávno uvedli na český trh.

Důvodů, proč jsme se rozhodli rozšířit nabídku o skla PROMAGLAS® F1 a Promat®-SYSTEMGLAS F1, je několik. Především se jedná o skla vyráběná jinou technologiíí než „klasická“ čirá vrstvená skla PROMAGLAS®, která dodáváme již mnoho let, a mají tedy i rozdílné vlastnosti.

Vy, kteří pravidelně používáte naše „klasická“ skla PROMAGLAS®, víte, že přes nesporně vynikající protipožární a optické vlastnosti těchto skel, je nutné eliminovat jejich negativní vlastnosti – zajistit ochranu před UV-zářením, vlhkostí a teplotami mimo rozmezí –40 až +45 °C, čehož lze dosáhnout zejména dodržováním několika stanovených zásad a podmínek. Především je nutný správný návrh typu skla pro dané prostředí (UV-filtr, izolační dvojsklo), správné osazení tabulí do rámu, použití systémové požární konstrukce a v neposlední řadě dodržování podmínek pro přepravu, manipulaci a skladování skleněných tabulí.

U skel PROMAGLAS® F1 a Promat®-SYSTEMGLAS F1 je samozřejmě také nutné dodržovat stanovené podmínky. Tyto skla však mají některé specifické vlastnosti a výhody, které mohou v určitých případech nabídnout technicky a cenově výhodnější variantu řešení. Jedná se zejména o tyto přednosti:

  • použití pro konstrukce s požární odolností EW 15 až EI 120
  • absolutní odolnost vůči UV-záření, odolnost vůči teplotám v rozmezí –20 až +50 °C
  • odolnost vůči vlhkosti – vhodné řešení pro fasádní prosklené konstrukce
  • vysoká vzduchová neprůzvučnost – již u jednoduchých skel ≥ 42 dB
  • jsou čirá – propustnost světla cca 86%
  • odzkoušené velké rozměry tabulí až 1500 x 3500 mm
  • možnost svislé lepené spáry v systémové konstrukci se skly Promat®-SYSTEMGLAS F1
  • variabilita skladby dle požadavků na mechanické vlastnosti (odolnost vůči nárazu osob, při rozbití bez tvorby střepů a ostrých úlomků) a vzhled (strukturovaná a barevná skla)
  • možnost dodávky izolačních dvojskel různých skladeb dle požadavku
  • nízká cena

Skla PROMAGLAS® F1 a Promat®-SYSTEMGLAS F1 rozšiřují naši nabídku protipožárních skel a jsme přesvědčeni, že Vám mohou nabídnout široké uplatnění a v mnohých případech také lepší a výhodnější řešení.
PDF verze dopisu ke stažení zde:
průvodní dopis
QR Code for http://web.promatpraha.cz/pozarni-bezpecnost-staveb/technicke-informace-novinky/pglas-f1