PROMALINE zaskleníÚvod
PBS
Nepřihlášen - Přihlásit
PROMALINE® - koncept profilového U skla a rámů
březen 2011


Hluboké přesvědčení, že s profilovým sklem lze realizovat hodně skvělých projektů, nás přimělo k rozhodnutí hledat další cesty k jeho využití.

Trvalý vývoj vedl k tomu, že profilové sklo, které se dřív používalo z velké části na průmyslová zasklení, lze nyní aplikovat v náročných architektonických projektech, jako jsou divadla, muzea, nemocnice, nákupní či sportovní centra, knihovny, apod.

PROMALINE®, profilové stavební sklo, je díky svému U tvaru velmi dobře zatížitelné a lze jej instalovat v pozoruhodných délkách (dle zatížení větrem až do 7 m), bez nutnosti dalších příček. PROMALINE® je vyráběn v 7 základních rozměrových typech, které se od sebe liší co do tloušťky skla, šířky jednotlivých elementů a výšky příruby U skla. Vlastnosti jednotlivých druhů skel lze rozdělit do několika kategorií – dle způsobu jejich aplikace.

Estetické
PROMALINE®504, PROMALINE® Clarissimo, PROMALINE® Cord ,PROMALINE® Solar, PROMALINE® Prismasolar, PROMALINE® Ice, PROMALINE® Matt, PROMALINE® Color PROMALINE® s drátěnou vložkou

Bezpečnostní
PROMALINE® tough - kalené sklo

Tepelně-izolační
hodnota prostupu tepla od U=5,7 do U=1,8 W/m2K

Protisluneční
PROMALINE® Solex – reflexní pokovení

Zvukově-izolační
od 41 do 55 dB (Certifikace dle DIN 4109: 1989-11)

Koncepční
Koncept PROMALINE® sestává ze skla a hliníkových rámů, ať již s přerušeným, či nepřerušeným tepelným mostem, které lze dodávat společně jako kompletní řešení. Součástí jsou i dodávky oken, pro zasklení jak profilovým, tak izolačním sklem. Možnosti povrchové úpravy jsou surový hliník, elox, odstíny RAL. Pro zvláštní typy zasklení – šikmé, vodorovné, skryté rámy – existují speciální profily, konkrétní aplikace na vyžádání.

Oblíbeným řešením jsou zasklení do oblouku, při splnění určitých podmínek, dle typu skla a profilu, lze dodávat i takto upravené profily (bez okapnice, od 20 skel na oblouk).

Pro Vaše dotazy k produktu jsme zřídili emailovou adresu promaline@promatpraha.cz a také další informace můžete získat na odkaze

na kterém jsou informace stále doplňovány a aktualizovány. Zde můžete nacházet jak informace, nutné pro Vaši práci s tímto materiálem, tak o stavbách, které jsme v průběhu času realizovali.
PDF verze dopisu ke stažení zde:
průvodní dopis
QR Code for http://web.promatpraha.cz/pozarni-bezpecnost-staveb/technicke-informace-novinky/pline