Technické info 2018Úvod
PBS
Nepřihlášen - Přihlásit
PROMAGLAS® F1 A Promat – SYSTEMGLAS® F1
(technická informace 2018)

Všichni se těšíme na jaro a poněkud vyšší teploty a netrpělivě vyhlížíme vlaštovky. Promat je tu ale s jednou vlaštovkou již nyní, do rukou se Vám dostává další technická informace.

Tentokrát jde o plně transparentní požární skla z rodiny PROMAGLAS ® F1. Jejich největší výhodou je rozměr až 4 metry, nízká hmotnost u vyšších požárních odolností, netečnost proti UV záření a vodě a skvělé akustické vlastnosti.


Více informací získáte zde:
Rekonstrukce - Bytové domy
(rekonstrukce s Promatem IX.)

V poslední době jsme svědky požárů jak v nově zřizovaných objektech, tak převážně i v bytových objektech, které byly realizovány v minulosti. Často slýchaný argument „u nás hořet nebude“, se tak může stát noční můrou těch, kteří se vědomě při stavbě a užívání objektu tímto prohlášením řídili.

V posledních letech byl v ČR při požárech v objektech pro bydlení usmrcen velký počet osob. U každého osmého bytového požáru jsou evidovány následky na zdraví nebo přímo úmrtí osob. Jiná statistika uvádí, že v České republice zemře následkem požáru kolem pěti lidí měsíčně!

Tato černá čísla by měla být varováním před podceňováním požární ochrany v objektech bytových domů. Situace by přitom mohla být mnohem lepší, pokud by byla dodržena alespoň základní stavebně technická opatření požární bezpečnosti, která jsou součástí probíhající regenerace bytových domů.


Více informací získáte zde:
QR Code for http://web.promatpraha.cz/pozarni-bezpecnost-staveb/technicke-informace/technicke-info-2018